Bumerang - Yazarkafe
Künye   |  Bize Ulaşın   |  Giriş Sayfam Yap   |  Sık Kullanılanlara Ekle
0.00
0.00
0.00
Bumerang - Yazarkafe

En Çok Okunanlar

Açıköğretim Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi Önlisans Programı Kayıt türü nedir?

Açıköğretim Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi Önlisans Programı Kayıt türü nedir?

Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı arasında imzalanan protokol gereği; Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nca belirlenerek Açıköğretim Fakültesi'ne bildirilen, yurt içinde ve yurt dışında görevli, en az lise ve dengi okul mezunu uz

8 Ocak 2012 15:48
font boyutu küçülsün büyüsün


Anadolu Üniversitesi Rektörlüğü ile Kara Kuvvetleri Komutanlığı arasında imzalanan protokol gereği; Kara Kuvvetleri Komutanlığı'nca belirlenerek Açıköğretim Fakültesi'ne bildirilen, yurt içinde ve yurt dışında görevli, en az lise ve dengi okul mezunu uzman erbaşlar ile astsubaylıktan geçen subaylar ve astsubayların kayıt türüdür.

 

 

Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi Önlisans Programına yukarıda belirtilen Kara Kuvvetleri Komutanlığında görevli olup Kara Kuvvetleri Komutanlığınca Anadolu Üniversitesi’ne bildirilen listede yer alanlar başvurup kayıt yaptırabilirler. Bunun dışındaki kişilerin başvurup kayıt yaptırması mümkün değildir.

Ayrıca, Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi Önlisans Programı’na sadece 2011-2012 öğretim yılında kayıt yapılacak olup önümüzdeki öğretim yıllarında kayıt yapılmayacaktır.

 Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi Önlisans kayıt türünden kayıt yaptıracak adayların kayıt işlemleri nasıl yapılmaktadır?

2011-2012 öğretim yılı “Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi Önlisans Programı”na kayıt yaptıracak adayların kayıtları “İnternet Başvuru” ve “AÖF Bürolarından Kayıt” olmak üzere iki aşamalı gerçekleştirilecektir.

İnternet başvuru ve kayıt tarihleri basında, AÖF bürolarında ve http://www.anadolu.edu.tr adresinin “Açıköğretim” bölümünde yer alan “Duyurular” ile “Akademik Takvim” kısımlarında duyurulmakta, ayrıca adayların adreslerine kayıt sürecini açıklayan mektup postalanmaktadır. Buradan mektup örneğine ulaşabilirsiniz.

2011-2012 öğretim yılı internet başvuru ve kayıt tarihleri aşağıda verilmiştir.

 


 

Adaylar, http://aofkayit.anadolu.edu.tr internet başvuru sitesinin ana sayfasındaki “Kuvvet Komutanlıkları Meslek Eğitimi Önlisans” linkine tıklayarak başvurularını gerçekleştireceklerdir.

İnternetten başvurunuzu tamamlayıp iki sayfalık yazıcı dökümünü aldıktan sonra verdiğiniz tüm bilgileri dikkatlice kontrol ediniz.

İnternet başvuru sitesinden başvuru yapmak, yazıcıdan döküm almak ve bankaya gerekli ödemeleri yapmak kayıt için yeterli değildir. Kayıt kılavuzunda açıklanan tüm kayıt belgelerini, kayıt süresi içerisinde mutlaka AÖF bürosuna teslim etmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde kaydınız yapılmamış olur.

İnternet başvuru ve kayıt işlemleri hakkında detaylı bilgi edinmek için 2011-2012 Öğretim Yılı Yıllık Sistemde Öğretim Yapılan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakülteleri İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu’nu inceleyebilirsiniz. Kılavuza erişmek için burayı tıklayınız.


yorumlayorum ekle
Bumerang - Yazarkafe


Yorumlar


  henüz yorum yok